(0216) 364 89 12

Sosyal Medyada Biz}

Birlik Boya
Boya sektörüne başladığımız yıldan beri daima kaliteli ve sektörde yer edinmeye çalışıp söz sahibi olma konusunda sağlam ve doğru adımlar atmaya başlamıştır. Tüm ürünlerimiz kaliteli ve marka ürünler olup size en iyi şekilde destek veren ekibimiz tarafından temin edilmektedir.
Hizmetlerimiz

Priming Filler AX

Ürün Tanımı: Solventli epoxy reçine esaslı, iki kompenentli mikronize çinko tozu ile modifiye edilmiş pasa ve korozyona karşı çok yüksek bir dayanım sağlayan astar bir boyadır.
Açıklama : Rafine tesisleri, tatlı su ve deniz suyu ortamındaki çelik yapıların ve ekipmanlarının boyanmasında kullanılır. Karışım oranı verilen ölçülerde hazırlanmalıdır. Aksi halde fazlasında çatlama, sertleştiricinin eksik olması durumunda ise yumuşak kalıp özelliğini yerine getiremez. Bunun yanında kurumalarında probleme neden olur. Karışım yapılan boya 4 - 5 saat içinde tüketilmelidir. Bu süre sonunda Tetrapox Solventli Epoxy Çinkoca Zengin Astar Boya reaksiyonu tamamlar ve donmaya başlar. Bu zaman sıcaklık yükseldikçe azalır. Verilen zaman 25 ºC ortalama sıcaklığa göre baz alınmıştır.

Teknik Özellikleri:

Renk:Metalik gri
Yoğunluğu 20 ºC Sıcaklıkta: 2,30 – 2,70 gr / cm³
Viskozite 20 ºC Sıcaklıkta: Tiksotropik
Parlaklığı: Mat 7 ± 2 Gloss / 60

Kuruma 20ºC Sıcaklıkta :

Toz Kuruma: 20 - 25 dakika
Dokunma Kuruma: 25 – 35 dakika
Tam Kuruma: 7 Gün
Yüzey Hizalama: Boya uygulanacak metal yüzeye Sa 2 ½ normunda kum raspası yapılması önerilir. Raspanın yapılamadığı yüzeylerde yağ, kir, pas gerekli araçlar ile ( Tel fırça, zımpara, tiner ) temizlenmelidir.
Uyarılar Tetrapox Solventli Epoxy Çinkoca Zengin Astar Boya, kullanılacak boya ve gerekli Sertleştirici ile miktarının uygulama şekline bağlı olarak % 15 - % 35 oranında Tetrapox Epoxy Tiner ( Yazlık – Kışlık ) ile inceltilerek homojen bir şekilde karıştırılır. Gerekli metod ile ( Havalı – Havasız Tabanca – Rulo – Fırça ) uygulama yapılır. Uygulama yapılırken hava sıcaklığının + 5 ºC - + 35 ºC arasında olması gerekmektedir. Aksi halde kuruma zamanının daha da uzamasına ve yüzeyde fululeşme oluşmasına neden olur. Dokunma kuruması tamamlanana kadar tozlu ortamlardan uzak tutulmalıdır. Boya kutusunun ağzı kapalı tutularak yüzeyde kabuklanma önlenmelidir. Sertleşen kabuklanma boyada çözünmeyeceğinden partiküller halinde boya içerisinde kalır ve uygulama sırasında problemlere yol açar. Karışım oranı 4 Kısım boya – 1 Kısım Sertleştirici Karışımı yapılır.
Depolama: Serin yerde ambalajın kapağı sıkı kapatıldığı ve karışım yapılmadığı takdirde depolama ömrü en az 1 yıldır.
Güvenlik: Sistemde uçucu solvent ihtiva ettiği için kapalı boyahanelerde havalandırma bulunması yüksek ısı ve alevden uzak tutulması gerekmektedir.