(0216) 364 89 12

Sosyal Medyada Biz}

Birlik Boya
Boya sektörüne başladığımız yıldan beri daima kaliteli ve sektörde yer edinmeye çalışıp söz sahibi olma konusunda sağlam ve doğru adımlar atmaya başlamıştır. Tüm ürünlerimiz kaliteli ve marka ürünler olup size en iyi şekilde destek veren ekibimiz tarafından temin edilmektedir.
Hizmetlerimiz

Tekne Boyası

Ürün Tanımı: Modifiye reçine esaslı, kalay ve kalay bileşikleri içermeyen self-polishing zehirli (antifouling) bir boyadır.
Özellikler: Polyester ve sac deniz araçlarının karinalarına tutunarak yaşayan kabuklu-kabuksuz canlılarınmikroorganizmaların karinada birikmesini önleyerek yakıt tasarrufu sağlar. Fouling oluşturan canlıların olumsuz etkilerini önleyerek teknenizin ömrünü uzatır.

Spesifikasyonlar :

Renk: Kırmızı, lacivert, mavi, siyah, beyaz.
Katı Madde %(Ağırlıkça): 72 - 77 (renge bağlı )
Yoğunluk (gr/cm3,20°C): 1.60 - 1.70
Viskozite (KU ,25 °C): 80-90
Parlama Noktası: > 38 °C

Uygulama :

Boyanabilen Alan: Tek katta yaklaşık 6-7 m2 /L, 3-4 m2/kg
Kuruma Zamanı (20 °C): 23 C’de, % 50 bağıl nemli ortamda toz tutmama kurumasını 2 saatte; sert kurumasını 8 saatte tamamlar. Hava sıcaklığının düşmesi, rutubetin fazla ve boya tabakasının kalın olması kuruma süresini uzatır. Kuruduktan sonra suya indirmek için 8 saat beklenmelidir.

Tatbikat :

a) Yüzey Hazırlama:
Self-polishing zehirli boyanın yüzeye yapışmasını engelleyebilecek her türlü yağ, toz, kir, pas, gevşek tabakalar ve benzer maddeler, yüzeye uygun temizleme ekipmanı ile tümüyle boyanacak yüzeyden temizlenmeli ve boyanın tutunacağı uygun profile sahip yüzey hazırlanmalıdır. Hazırlığı tamamlanmış yüzeye self-polishing zehirli boyadan önce 200 µ kuru film bırakacak şekilde MM AA Tekne Astarı uygulanmalıdır. MM SELF POLISHING ZEHİRLİ BOYA ,mevcut başka bir zehirli boya üzerine uygulanacaksa, mutlaka en az 100  kuru film tabakası bırakacak TEKNE ASTARI’ndan sonra uygulanmalıdır. MM SELF POLISHING ZEHİRLİ BOYA uygulamadan önce astar boyanın kuruduğundan emin olunmalıdır.
b) Tatbikat Şekli: MM AA Tekne Astarı 24 saatlik kuruma süresini tamamladıktan sonra Selfpolishing zehirli boya uygulamasına başlanabilir. Self-polishing zehirli boyalar sürekli kendilerini yenilediklerinden uygulanan film kalınlığı çok önemlidir. 200 µ kuru film bırakacak şekilde en az 3 kat uygulanmalıdır. Katlar arası 8-10 saat beklenmelidir. Tekne son kat uygulandıktan sonra 8- 10 saat beklenmeli sonrasında denize indirilmelidir. Boyama işçiliğini ve boya performansını olumsuz etkileyebilecek etkenlere dikkat edilmelidir.Çok sıcak, çok soğuk, çok rüzgarlı, yağmurlu havalarda ve çiğlenme riski olan sabah erken saatlerde veya akşam saatlerinde nemli ve ıslak yüzeylere uygulama yapmamaya özen gösterilmelidir. İdeal sıcaklık 10-30 °C arasında olmalıdır. Olumsuz her koşulun boya performansını olumsuz etkileyeceği unutulmamalıdır.
c) Kullanılan Aletler: Fırça, rulo veya havasız tabanca.
d) İnceltme / Karışım Oranı: Kullanıma hazırdır. İnceltme yapılmaz.
Depolama Koşulları: Ağzı kapalı ambalajlarda, serin yerde depolayınız.
Ambalaj Bilgisi: 1 kg, 3,6 kg ve 20 kg

Uyarılar :

Güvenlik Uyarıları:
 • Alevlenir
 • Suda yaşayan organizmalar için çok toksik, su ortamında uzun sureli ters etkilere neden olabilir.
 • Buharları uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir
 • Tutuşturma kaynaklarından uzak tutunuz. SİGARA İÇİLMEZ
 • Gazını/dumanını/buharını/sprayini solumayın.
 • Kanalizasyona dökmeyiniz.
 • Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.
 • Bu malzeme ve kabı tehlikeli atık olarak bertaraf edin.
 • Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.
 • Göz ve deri temasından sakınınız.
 • Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin.