|Vernikler | Birlik Boya
(0216) 364 89 12

Sosyal Medyada Biz}

Birlik Boya
Boya sektörüne başladığımız yıldan beri daima kaliteli ve sektörde yer edinmeye çalışıp söz sahibi olma konusunda sağlam ve doğru adımlar atmaya başlamıştır. Tüm ürünlerimiz kaliteli ve marka ürünler olup size en iyi şekilde destek veren ekibimiz tarafından temin edilmektedir.
Hizmetlerimiz

Epoxy Vernik

Ürün Tanımı: Solventsiz, çift komponentli, reaksiyon kurumalı, epoksi reçine esaslı, çok amaçlı şeffaf yapıştırma malzemesidir.
Özellikleri: Elyaf sarma, laminasyon, epoksi vernikleme, epoksi esaslı tesviye ve yapıştırma harçlarının hazırlanmasında, glass fiber, glass bubble ilavesi ile macun uygulamalarında, beton yüzeylerin kaplama öncesi astarlanmasında, metal, ahşap, cam, beton, cam elyaf takviyeli polyester, jel kot malzemelerin yapıştırılması, onarım ve bakımında kullanılan yüksek yapışma özelliğine sahip, sertleştikten sonra hacim değişimi yapmayan bakteri ve mantarlara karşı dayanıklı, iyi yalıtım özelliğine sahip deniz suyuna karşı dayanıklı epoksi reçinedir.

Spesifikasyonlar:

Renk:Şeffaf
Yoğunluk(g/cm 3 ,20º C): 1,20-1,24

Uygulama:

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan:Uygulama şekli ve yüzeye gore değişkenlik gösterir.
Depolama Koşulları: Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 5-35°C arasında depolayınız. Kullanılmadığında ambalajının ağzını kapalı tutunuz.
Uygulama Sıcaklığı: 10 °C - 30 °C
Kap Ömrü: 40-45 dk (ortam sıcaklığına bağlı olarak değişkenlik gösterir)
Kuruma Zamanı ( 20 °C): (23 °C’de ve % 50 bağıl nemde) Dokunma kurumasını: 5 saatte Üzerine kat uygulamak için gerekli zaman: En az 18 saat, en çok 7 gün Kimyasal dayanıklılığını kazanma süresi : 7 gündür.

Tatbikat:

a) Yüzey Hizalama: Epoksi reçinenin yüzeye yapışmasını engelleyebilecek her türlü yağ, toz, kir, pas, gevşek tabakalar ve benzer maddeler, yüzeye uygun temizleme ekipmanı ile tümüyle yüzeyden temizlenmeli, yapışma ve yapıştırmaya uygun profile sahip kuru , temiz yüzey hazırlanmalıdır.
b) Tatbikat Şekli: Önerilen oranda (2 reçine / 1sertleştirici) homojen olarak karıştırılan epoksi reçine ve sertleştirici, ön reaksiyon için 5 dk bekletilmelidir. Uygulama yapılacak yüzey ve ortam sıcaklığı en az 10 °C olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında (2-5 °C aBirlik ığında) uygulama yapılmamalıdır.
c) Yapıştırma-Laminasyon Epoksi reçinenin yüzeye nüfuz etmesi önemlidir. Yapıştırma işleminden önce yüzeylerin reçine ve sertleştirci karışımı ile ıslatılması yapışma-yapıştırma performansını arttıracaktır. Islatma işlemi için rulo ve spatula kullanılabilir.
d) Radüs Dolgu: Uygun dolgu malzemeleri ilavesi ile hazırlanan macunlar radüs (köşe dolgusu) dolgu ve yapıştırma işlemi için uygun geometrideki spatula ile uygulanabilir.
e) Vernik: Verniklemeye uygun şekilde hazırlanmış yüzey üzerine ince katlar halinde ve katlar arası bekleme süresine uyularak vernikleme yapılabilir. Uygulamada kullanılan spatula, rulo fırça, mengene benzeri ekipmanlara epoksi reçine sıçraması veya bulaşması halinde reçine kurumasını tamamlamadan temizlenmelidir. Aksi durumda bu ekipmanların tekrar kullanımı mümkün olmayabilir.
f) Kullanılan Aletler: Konvansiyel tipte boya tabancası ile hava basıncı 3-4 bar,meme çapı 1,4-1,6 mm , havasız tabanca, rulo ve fırça kullanılabilir.
g) İnceltme/Karışım Oranı: Ağırlıkça 2 kısım epoksi reçine 1 kısım epoksi reçine sertleştirici
Depolama Koşulları: Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 10-30 C arasında depolayınız. Kullanılmadığında ambalajının ağzını kapalı tutunuz. Dondan koruyunuz.
Raf Ömrü: 1 yıl
Ambalaj Bilgisi: (2+1)3 kg, (12+6)18 kg
Parlama Noktası: > 24 ºC

Uyarılar:

Güvenlik Uyarıları:
 • Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.
 • Göz ile temasında bol suyla yıkayın ve doktora başvurun.
 • Cilt ile temasında derhal bol su ile iyice yıkayın.
 • . Çalışırken uygun koruyucu giysi, koruyucu eldiven, koruyucu gözlük/maske kullanın
 • Yetersiz havalandırma şartlarına uygun solunum cihazı takın.
 • Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin.
 • Çevreye kontrolsüz verilmesinden kaçının. Kullanımdan once kullanım talimatına/güvenlik bilgi formuna bakın.
Tehlike Uyarıları:
 • Alevlenebilir.
 • Gözleri ve cildi tahriş edicidir.
 • Cilt ile temasta hassasiyet yapabilir.
 • Sudaki organizmalara karşı zararlıdır.
 • Sulu ortamda uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir.