(0216) 364 89 12

Sosyal Medyada Biz}

Birlik Boya
Boya sektörüne başladığımız yıldan beri daima kaliteli ve sektörde yer edinmeye çalışıp söz sahibi olma konusunda sağlam ve doğru adımlar atmaya başlamıştır. Tüm ürünlerimiz kaliteli ve marka ürünler olup size en iyi şekilde destek veren ekibimiz tarafından temin edilmektedir.
Hizmetlerimiz

Selülozik Astar

Ürün Tanımı :Nitroselüloz ve alkid esaslı, hava kurumalı, tek bileşenli astar boyadır.
Özellikler Mobilya ve metal sanayileri için geliştirilmiştir. Masif, ağaç yüzeyler ve her türlü ahşap kaplamaların gözeneklerini doldurmak ,yüzeyleri tesviye etmek ve son kat boyaların uygulanmasına , hazırlamak için kullanılır. Yapışma ve Dolgu gücü yüksektir. Hızlı, kurur,kolay zımpaBirlik anır.

Spesifikasyonlar :

Katı Madde,% (ağırlıkça): 58-63
Yoğunluk ( g/cm3,20º C) :1.4-1.44
Viskozite ( KU,25º C) : 110+ 5
Boyanabilen Alan : Tek katta 8-11 m2/kg
Kuruma Süresi (20º C) : Dokunma kurumasını 10 dakikada, sert kurumasını 2 saatte yapar. Uygulamadan 3 saat sonra zımpaBirlik anabilir.

Yüzey Hazırlama ve Uygulama:

Yüzey Hazırlama: Astarın yüzeye yapışmasını engelleyebilecek her türlü yağ, toz, kir, pas, gevşek tabakalar ve benzer maddeler, yüzeye uygun temizleme ekipmanı ile tümüyle boyanacak yüzeyden temizlenmeli ve astarın tutunacağı uygun profile sahip yüzey hazırlanmalıdır. Yüzey nemli ya da ıslak olmamalıdır. Bozuk yüzeyler ve varsa eski boya - astar tabakası kazınmalı, zımpaBirlik anmalı ve zımpara tozları temizlenmelidir. Metal yüzeyler 180 – 200 grit zımpara ile zımpaBirlik andıktan sonra PRİMERA SELÜLOZİK TİNER veya SELÜLOZİK TİNER ile silinmelidir
Uygulama Şekli: Ambalajdaki astar uygulanmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Belirtilen oranlarda inceltilerek hazırlanan karışım, pistole ile 2–3 çapraz kat olarak uygulanır. Katlar arasında 10 – 15 dakika beklenmelidir.
Kullanılan Aletler: Havalı tipte tabanca Tabanca Meme Çapı Çalışma basıncı Alttan depolu 1.6 mm 3.5-4 atm Üstten depolu 1.3-1.5 mm 3.5-4 atm
İnceltme / Karışım Oranı: SELÜLOZİK TİNER ile %35 – 40 oranında inceltilir.
Depolama Koşulları : Ağzı kapalı ambalajlarda ve serin yerde depolayınız.
Ambalaj Bilgisi : 0.75 L, 2L, 12 kg
Uyarılar :
  • Kolay alevlenebilir.
  • Solunduğunda , deri ile temasta / yutulduğunda sağlığa zararlıdır.
  • Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.
  • Tutuşturma kaynaklarından uzak tutunuz. SİGARA İÇİLMEZ.
  • Göz ve deri ile temasında sakının.
  • Atıklarını kanalizasyona dökmeyiniz.
  • Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.
  • Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.
Parlama Noktası: < 21°C