(0216) 364 89 12

Sosyal Medyada Biz}

Birlik Boya
Boya sektörüne başladığımız yıldan beri daima kaliteli ve sektörde yer edinmeye çalışıp söz sahibi olma konusunda sağlam ve doğru adımlar atmaya başlamıştır. Tüm ürünlerimiz kaliteli ve marka ürünler olup size en iyi şekilde destek veren ekibimiz tarafından temin edilmektedir.
Hizmetlerimiz

Hammerton Polimetal

Ürün Tanımı: Metal üzerine doğrudan uygulanan, alkid reçine bazlı son kat boyadır.
Özellikleri: Kaba pası alınmış paslı yüzeyler üzerine, astar ve arakat gerektirmeksizin doğrudan uygulamaya elverişlidir. Astar ve son kat olarak korozyona karşı etkilidir. Çok güçlü güneş ışığı, yüksek nem ve sıcaklık değişimleri gibi zor iklim şartlarına karşı dirençlidir. Metal yüzeylere mükemmel yapışır ve hızlı kurur.
Kullanım Alanları:Yapı çelikleri, pik demir, makine, bahçe mobilyası ve bank, asansör, demir parmaklık gibi metal ve galvanize metalleri boyama işlemlerinde kullanılır. Ahşaba ve metale özel görünüm kazandırmak için de kullanılabilir.
Çeşitleri: METAL HAMMER,
METAL DÜZ,
METAL ALUMİNYUM&GALVANİZ.

Spesifikasyonlar:

Renk : Renk kataloğuna bakınız.
Parlaklık (60º ) : min. 90
Solid ,% (weight) : 70 + 2
Yoğunluk (g/cm3 ,20º C) : 1.15-1.20
Viskosite (KU, 25º C) : 90-100
Parlama Noktası: > 38 °C
Al&Gal için ;
Parlaklık (60º ) : min. 30
Viskosite (KU, 25º C) : 80-90
Yoğunluk (g/cm3 ,20º C) : 1.20 +002

Uygulama:

Boyanabilen Alan: Tek katta yaklaşık 8-10 m2 /L Kuruma Zamanı (20 ºC %50 bağıl nem oranında):30 dakikada sert kurumasını 24 saatte tamamlar.Tam sertliğini kazanması 7 gün sürer.

Tatbikat:

a) Yüzey Hazırlama: Yüzeyden yağ ve kirler temizlenmeli, kabarmış paslar spatula, tel fırça ya da iri dişli bir zımpara (P80) ile alınmalıdır. Boyamadan önce, kutuyu açtığınızda boyayı iyice karıştırın.
b) Tatbikat Şekli: METAL, metal ya da paslı yüzeylere doğrudan iki kat halinde
uygulanmalıdır. Birinci kat uygulandıktan sonra, 30 dakika ile 5 saat arasında beklenip, ikinci kat uygulanmalıdır. 5 saat sonra hala ikinci kat uygulanmamışsa, ikinci katı uygulamak için en az 30 gün beklenmelidir.
c) Kullanılan Aletler : Fırça, rulo veya pistole tabancası.
d) İnceltme / Karışım Oranı: Fırça ile uygulanması için inceltme gerektirmez. Eğer gerekirse -HRM TİNER ile hacmen % 5 oranında inceltilebilir. Pistole tabanca ile uygulama sırasında -HRM TİNER ile hacmen % 20 oranında inceltilebilir.
Depolama Koşulları: Ağzı kapalı ambalajlarda, serin yerde depolayınız.
Ambalaj Bilgisi : 0.375 L, 0.750 L, 2.5 L, 15 L
POZ NO : 04.506

Uyarılar :

 • Alevlenebilir.
 • Solunduğunda, yutulduğunda ve deri ile temasta sağlığa zararlıdır.
 • Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.
 • Tutuşturma kaynaklarından uzak tutunuz. SİGARA İÇİLMEZ
 • Göz ve deri ile temasından sakınınız.
 • Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz
 • Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.
Kuruma Zamanı ( 20 °C): (23 °C’de ve % 50 bağıl nemde) Dokunma kurumasını: 5 saatte Üzerine kat uygulamak için gerekli zaman: En az 18 saat, en çok 7 gün Kimyasal dayanıklılığını kazanma süresi : 7 gündür.

Tatbikat:

a) Yüzey Hizalama: Epoksi reçinenin yüzeye yapışmasını engelleyebilecek her türlü yağ, toz, kir, pas, gevşek tabakalar ve benzer maddeler, yüzeye uygun temizleme ekipmanı ile tümüyle yüzeyden temizlenmeli, yapışma ve yapıştırmaya uygun profile sahip kuru , temiz yüzey hazırlanmalıdır.
b) Tatbikat Şekli: Önerilen oranda (2 reçine / 1sertleştirici) homojen olarak karıştırılan epoksi reçine ve sertleştirici, ön reaksiyon için 5 dk bekletilmelidir. Uygulama yapılacak yüzey ve ortam sıcaklığı en az 10 °C olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında (2-5 °C aBirlik ığında) uygulama yapılmamalıdır.
c) Yapıştırma-Laminasyon Epoksi reçinenin yüzeye nüfuz etmesi önemlidir. Yapıştırma işleminden önce yüzeylerin reçine ve sertleştirci karışımı ile ıslatılması yapışma-yapıştırma performansını arttıracaktır. Islatma işlemi için rulo ve spatula kullanılabilir.
d) Radüs Dolgu: Uygun dolgu malzemeleri ilavesi ile hazırlanan macunlar radüs (köşe dolgusu) dolgu ve yapıştırma işlemi için uygun geometrideki spatula ile uygulanabilir.
e) Vernik: Verniklemeye uygun şekilde hazırlanmış yüzey üzerine ince katlar halinde ve katlar arası bekleme süresine uyularak vernikleme yapılabilir. Uygulamada kullanılan spatula, rulo fırça, mengene benzeri ekipmanlara epoksi reçine sıçraması veya bulaşması halinde reçine kurumasını tamamlamadan temizlenmelidir. Aksi durumda bu ekipmanların tekrar kullanımı mümkün olmayabilir.
f) Kullanılan Aletler: Konvansiyel tipte boya tabancası ile hava basıncı 3-4 bar,meme çapı 1,4-1,6 mm , havasız tabanca, rulo ve fırça kullanılabilir.
g) İnceltme/Karışım Oranı: Ağırlıkça 2 kısım epoksi reçine 1 kısım epoksi reçine sertleştirici
Depolama Koşulları: Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 10-30 C arasında depolayınız. Kullanılmadığında ambalajının ağzını kapalı tutunuz. Dondan koruyunuz.
Raf Ömrü: 1 yıl
Ambalaj Bilgisi: (2+1)3 kg, (12+6)18 kg
Parlama Noktası: > 24 ºC

Uyarılar:

Güvenlik Uyarıları:
 • Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.
 • Göz ile temasında bol suyla yıkayın ve doktora başvurun.
 • Cilt ile temasında derhal bol su ile iyice yıkayın.
 • . Çalışırken uygun koruyucu giysi, koruyucu eldiven, koruyucu gözlük/maske kullanın
 • Yetersiz havalandırma şartlarına uygun solunum cihazı takın.
 • Yutulması halinde hemen doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin.
 • Çevreye kontrolsüz verilmesinden kaçının. Kullanımdan once kullanım talimatına/güvenlik bilgi formuna bakın.
Tehlike Uyarıları:
 • Alevlenebilir.
 • Gözleri ve cildi tahriş edicidir.
 • Cilt ile temasta hassasiyet yapabilir.
 • Sudaki organizmalara karşı zararlıdır.
 • Sulu ortamda uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir.